Medaile na MČR 2019 U15

13.10.2019 | Autor: Zbyněk Jurča

Naše dvojice Adam Křivka a Filip Jurča získali na Mistrovství ČR v Mostě bronzovou medaili ve společné čtyřhře. Adam byl navíc ve smíšené čtyřhře s Anetou Vašíčkovou z Pardubic 3 body od účasti v dalším semifinále.

Na cestu do Mostu jsem vyjeli už v pátek před šestou hodinou, abychom v sobotu ráno byli plní sil a kluci si do bojů netáhli únavu z cesty. Ubytovali jsme se nedaleko od městské sportovní haly, kde se Mistrovství ČR hráčů do 15 let konalo. Prostorná sportovní hala je domovem například hazenkářek TJ Baník Most, které v těchto dnech mimo jiné hrají Ligu mistrů. Organizátoři měli vše připravené na jedničku.

Už účast na MČR je odměnou za celoroční snažení pro každého hráče, který zde startuje. Adam Křivka zasáhl do bojů už dopoledne společně se svou partnerkou Anetou Vašíčkovou z Pardubic ve smíšených čtyřhrách. V prvním kole se projevila úvodní nervozita asi na všech hráčích a bylo to znát i na výkonech. Naštěstí netrvala dlouho a Áda s Anetkou porazili pár Sedláčková, Solar z Proseku Praha 21:18, 21:10. Ve druhém kole už to byl o poznání těžší soupeř, třetí nasazený pár Krulová, Vrbka. Naši zahráli skvěle, od začátku utkání byli vždy o pár bodů před soupeřem a zaslouženě zvítězili ve dvou setech 21:15, 21:18. Cenný skalp na MČR. Ve čtvrtfinále sehráli velmi vyrovnaný boj s další pražskou dvojicí Nachtmanová, Bláha. Muselo se rozhodnout až ve třetím setě a Anetka s Ádou začali lépe, v půli vedli a dokonce i 18. bod získali jako první, v tuto chvíli byli 3 body od medaile. Koncovku ale bohužel lépe zvládli soupeři. Medaile ze smíšené čtyřhry nám sice unikla, ale byla blízko a za hru určitě velká pochvala.

Další želízko v ohni jsme měli ve čtyřhře chlapců, kde lanškrounský oddíl společně reprezentovali Adam Křivka a Filip Jurča. Klukům o kousek utekl přímý postup a tak museli o účast na MČR bojovat minulou sobotu v kvalifikaci východočeské oblasti v Hradci Králové. Z kvalifikace se na vrchol sezóny probojuje pouze vítěz. Kluci svou pozici nasazených jedniček obhájili a zajistili si tak účast na mosteckém MČR. Debly začaly až v odpoledních hodinách, v prvním kole měli volný los, ve druhém se jim letos už podruhé postavili Václav Simon a Adam Srnec. Jednoznačné vítězství 21:13, 21:11. Do čtvrtfinálového zápasu jim los přisoudil 3. nasazenou dvojici Kurdiovský, Prek z Brna, se kterou se kluci moc dobře znají. Letos se s nimi potkali už potřetí, vždy to v zápasech bylo velmi těsné, ale ani jednou vítězství neslavili. První set už večerního zápasu jednoznačně pro nás 21:12, druhý po sérii chyb naopak 13:21. První polovina třetího setu vyrovnaná, ve druhé už měli naši borci navrch a po proměněném mečbolu za stavu 21:15 se mohli radovat nejen z vítězství, ale hlavně z postupu do nedělního semifinále, které zaručuje zisk medaile.

V neděli ráno o půl desáté nastoupil Adam s Fildou proti 2. nasazenému páru Běhounek, Pálinkáš z Ústí nad Labem. Zápas opět rozhodl až třetí set, který byl až do poloviny vyrovnaný. Koncovku třetího setu však lépe zvládli favoriti. Chvilku to mrzelo, ale bronzová medaile na Mistrovství ČR je skvělý úspěch, o to cennější, když ji získala čistě lanškrounská dvojice!

Výsledky: TournamentSoftware

Záznam vítězného čtvrtfinálového zápasu: