GPC U17 v Přerově

07.09.2019 | Autor: Zbyněk Jurča

Bára Mrázková společně s Justýnou Muchovou (Rychnov nad Kněžnou) a Tomáš Jurča s Adamem Křivkou získali stříbrné medaile v deblech. Nejmaldší z našich Filda Jurča společně s Natálií Soukupovou (Rychnov nad Kněžnou) vybojovali bronz ve smíšené čtyřhře.

Po šesté hodině ranní jsme vyrazili směr Přerov na první poprázdninový turnaj kategorie GPC U17. Naše dvě „sedmnáctky“ Báru Mrázkovou a Toma Jurču doplnili naše dvě „patnáctky“ Adam Křivka a Filda Jurča. V mixech se nejlépe vedlo Fildovi, který spojil síly s Natálií Soukupovou z Rychnova nad Kněžnou a společně dokráčeli až do semifinále. Ve druhém kole v zápase na tři sety přešli přes nasazené trojky turnaje. V semifinále pak nestačili na dvojici Buček, Benišová, kteří o kolo dříve přehráli i Toma s Bárou.
V singlech se nikdo z našich nedostal do třetího kola a o to víc se těšili na debly. Bára sehrála debly společně s Justýnou Muchovou z Rychnova nad Kněžnou a po dvou výhrách jako nasazené jedničky vyhlíželi finále, které parádně rozjely. Celý první set vedly a za stavu 20:18 si vypracovaly první setboly. Po sérii chyb však o koncovku přišly. Velmi podobné to bylo i v případě druhého setu. Zápas to byl ale moc vyrovnaný a koukatelný.
Filda nastoupil společně s Matějem Hořanským z Olomouce a hned na úvod mohl poměřit síly s reprezentantem U17 Dominikem Kopřivou a Tomášem Dostálem. Výborná zkušenost a především ve druhém setě velmi pozitivní výsledek, kdy si kluci vypracovali setbol. Ten sice neproměnili, ale i tak byli s výsledkem spokojeni. Tom s Ádou ve druhém kole přehráli nasazené dvojky Diviš, Vrbka 22:20, 16:21, 21:15. Semifinále proti trojkám Černotík, Čupa dobře nezačali, při oddechu prohrávali už 1:11, dokázali však ztrátu dohnat a dokonce zvítězit 22:20, 21:17. Ve finále už nestačili na dvojici Ptáček, Slíva.
Závěrem určitě spokojenost, každý z našich dosáhl na bednu a bezva si zahrál. Přes KFC jsme odjeli domů a jsme rádi, že jsme dojeli v pořádku. Před Rudolticemi se asi 100 metrů před námi vybouralo auto, po několika kotrmelcích se ale řidič dokázal postavit na nohy, takže jedna z těch šťastnějších nehod. Za Rudolticemi další nehoda, traktorem vytahovali auto z pole.

Výsledky: TournamentSoftware