Přebor oblasti dospělých v Lanškrouně

04.01.2020 | Autor: Jan Kostelecký

Hlavním tahounem pro ty nejlepší byl postup na Mistrovství České republiky jednotlivců.

Přiznám se, že ani nevím, jestli v Lanškrouně někdy vůbec oblastní přebor dospělých proběhl. Pokud ano, tak to mnohokrát nebylo. Vzhledem k tomu, že badminton v Lanškrouně se letos dožije 45. let existence, tak to byl i takový malý hold a připomínka toho, že lanškrounský badminton hrál a hraje důležitou roli v královéhradecké a pardubické oblasti. 
Do haly "Na Střelnici" přijel badmintonový výkvět ze dvou východočeských krajů. 26 hráčů a 8 hráček. Motivací bylo nejen si zahrát a porovnat síly s ostatními, ale hlavním tahounem pro ty nejlepší byl postup na Mistrovství republiky jednotlivců. Ten si mohl vybojovat vždy pouze vítěz v každé z disciplín. Domácí, tedy my lanškrounští, jsme měli zastoupení hlavně v našich juniorských nadějích, které do kategorie dospělých teprve nakukují. Byla to Verča Veselá, Nicole Pazderková, Bára Mrázková, Adam Křivka, Tom Jurča a Jan Kostelecký ml. A s korunou na prsou a kostí na zádech nastoupil i senior Jan Kostelecký st. 
No a protože turnaj sliboval pěkný divácký zážitek a vzhledem k účasti některých seniorů možná i atraktivní zásah lékařské služby v přímém přenosu, byli pozváni bývalí lanškrounští hráči, činovníci a taky rodiče našich juniorů a další hosté. Někteří opravdu dorazili a tím nás potěšili a my snad zase našimi výkony potěšili je :-)
Myslím, že bylo i na co se dívat. Proběhlo spousty kvalitních mačů. Za povšimnutí také stojí věkový rozdíl účastníků, v podstatě střetnutí napříč generacemi, kdy nejmladšímu hráči bylo 15 let (Pavel Maňásek ml.) a nejstaršímu o 32 let více (47 let Ervin Ehm).

Naši hráči se neztratili a ukázali, že do budoucna se s nimi v kraji může počítat. Nejlepšího výsledku dosáhl Jan Kostelecký ml., když společně s Petrem Janouškem z Pardubic získali čtvrté místo ve čtyřhře. Pěkný výkon předvedl Kosťa s Verčou Veselou v mixu, kdy po vítězství v prvním kole, podlehli v kole druhém po vyrovnaném průběhu zápasu konečným vítězům Adamovi Ehmovi a Kateřině Valentové z Pardubic. Za zmínku stojí singlový vzdor Kosti st. pozdějšímu vítězi Michalovi Grundovi taktéž z Pardubic 19:21 a 19:21. 
I ostatní lanškrouňáci nechali na domácí palubovce srdce. 

Celý turnaj odřídil jako hlavní rozhodčí pardubický Martin Janoušek.
Vítězové a zároveň postupující na MČR:

dvouhra muži:    Michal Grund - Pardubice
dvouhra ženy:    Veronika Kubečková - Dobruška
smíšená čtyřhra: Adam Ehm - Kateřina Valentová - oba Pardubice
čtyřhra muži:      Adam Ehm - David Horáček - oba Pardubice
čtyřhra ženy:      Veronika Kubečková - Rozálie Bártová - Dobruška a Pardubice

Všechny výsledky naleznete na:
http://www.tournamentsoftware.com/sport/draws.aspx?id=F4D08164-7573-4711-824A-8CD0F5187E3F

Důležité je říci, že po celý turnaj byl v provozu bufet, kde bylo možné zakoupit delikatesní fotbalovou klobásu s křenem a jako dezert ke kávě se podávala výborná domácí buchta a štrůdl a skvělé domácí koláče paní Chmelíkové. Catering zajištovaly holky z porcelánu Martina Kostelecká a Lucie Křivková. 

foto: Kamil Šolar
text: Kosťa st.