První dva turnaje letošní sezóny

21.09.2013 | Autor: Zbyněk Jurča

Všichni jsme byli zvědaví, jak se nám podaří zahájit novou sezónu. V létě jsme trénovali fyzičku, v závěru srpna proběhla týdenní příprava v hale a někteří absolvovali i badmintonová soustředění pořádaná v zahraničí.

První prověrkou nám byl turnaj úrovně GPC v Osíku u Litomyšle. V sobotu 14.9. se hrály kategorie do 17. let a do 13. let a v neděli 15.9. pak kategorie do 11. a 15. let. 

Sobotního klání náš oddíl reprezentoval v kategorii U13 Jan Kostelecký nejml. Vyhrál první kolo s Lichým z Pardubic a ve druhém už ale nestačil na nasazeného Honzu Blažka hrajícího v barvách Sokola Dobrušky. První turnaj sezóny po přestupu do starší kategorie U13 byl pro Kosťu dobrým startem. S konečným umístěním na 5.-8. místě ve dvouhře a 4. místem ve čtyřhře můžeme být spokojeni a jsou fajn začátkem a příslibem do nové sezóny.

Nedělního turnaje v kategorii U15 se zúčastnila Kačka Stehlíková. V celém průběhu soutěže Kačka předváděla skvělé výkony. Nejenže vyhrála dvouhru, ale ona zvládla ovládnout i čtyřhru společně  s pardubickou Adélou Seibertovou a dokonce i mix s Martinem Sieglem z Osíku. Stala se tak nejúspěšnější hráčkou turnaje a zajistila si tak přímý postup na turnaj nejvyšší kategorie v rámci Ceské republiky (Grand Prix A).

Druhého turnaje jsme se zúčastnili 20.9. 2013 v Pardubicích. Turnaj nazývaný "Velký pardubický turnaj" byl opravdu velký. Na třinácti kurtech rozehrálo své zápasy 160 hráčů a hráček z celé republiky. Za náš oddíl se zúčastnili Kačka Stehlíková, Verča Veselá, Nicole Pazderková, Tonda Stehlík, Kuba Dajčar, Honza Dajčar, Tomáš Jurča, Honza Kostelecký. Osvědčená parta opět nezklamala. Vzájemně se všichni povzbuzovali, na hřišti bojovali a při čtyřhrách a mixech, které v našem podání měly na turnaji premiéru, skvěle spolupracovali a hecovali se. Skvělého výsledku dosáhla Verča Veselá ve dvouhře kategorie U11, kdy vybojovala 3. místo. Navíc společně s Kosťou juniorem dokázali vyhrát první kolo mixu a ve čtyřhře s Nicole dosáhli taktéž vítězství v prvním kole. Nicole prošla přes první kolo dvouhry v kategorii U13, kde startuje prvním rokem. Kosťa junior, taktéž prvním rokem v kategorii U13, sice hned v úvodním zápase nestačil na nasazeného hráče, ale předvedl skvělý výkon a to nejen ve dvouhře, ale i v mixu a ve čtyhře. Kuba i Honza Dajčarovi předvedli bojovné výkony ve všech svých zápasech. Tomík Jurča dokázal postoupit dvěma vítězstvími ze skupiny. Ve vyřazovacích bojích prohrál až s nasazeným hráčem a obsadil tak 5.-8. místo v kategorii U11. Tonda Stehlík taktéž postoupil třemi vítězstvími ze skupiny a pak vypadl v prvním kole play-of a skončil tak 5-8. v kategorii U9. Nejlepších výsledků dosáhla opět Kačka, která skončila druhá ve všech třech disciplínách, tedy dvouhře, čtyřhře a mixu v kategorii U15.

Kosťa