Jihlava GPC U13

25.10.2014 | Autor: Zbyněk Jurča

Sobotní ráno v 5:45 bylo časem odjezdu na bodované GPC do Jihlavy. Dva řidiči Milan Pazderka a já jsme po dvou hodinách klidné jízdy dovezli osádku tvořenou výhradně badmintonisty a jejich podpůrného týmu (Standa Veselý) do cíle naší cesty. V místě jsme byli vzorně jako první a možná i proto jsme nemohli nalézt tělocvičnu. Měla stát mezi dvěma „Germány“ Kauflandem a Baumaxem jenže tam se nacházela pouze budova s dalšími obchody. Nakonec nás vysvobodil jeden z právě příchozích organizátorů, který prstem ukázal do druhého patra obchoďáku. Nijak neoznačená šestikurtová tělocvična se tedy nacházela nad obchody s nábytkem, textilem a drogérií. To bylo ale jediné co nás trochu překvapilo. Vše ostatní už nám vycházelo výborně.

Reprezentovat město Lanškroun připadlo hráčům a hráčkám kategorie U13 ve složení Verča Veselá, Nicole Pazderková, Jan Dajčar a Jan Kostelecký.  Kluci a holky si vedli opět skvěle.

Dvouhry:
Verča dokráčela až do finále, kde podlehla Adéle Chadimové z Brna poměrem 9:21 a 14:21.
Nicole neměla štěstí na los a prohrála hned v prvním kole s nakonec třetí hráčkou turnaje Melánií Pánikovou z Opavy 7:21 a 7:21. V zápase o pořadí zvítězila proti Juliáně Pavlišové z Brna 21:3 a 21:1.

Kosťa po třech vyhraných duelech podlehl až ve čtvrtém zápase - v semifinále pozdějšímu vítězi Tadeášovi Brázdovi z Ivančic 11:21 a 12:21. Kosťovi už po sedmi odehraných zápasech došly síly.
Honza Dajčar po dvou vítězných utkáních rozehrál bratrovražednou bitvu v osmifinále proti Kosťovi, který byl nakonec tím veselejším 17:21 a 12:21.

Mix:
Spanilou jízdu předvedl pár Kostelecký – Veselá, který prošel kláními až do finále bez ztráty kytičky a celý turnaj nakonec vyhrál. Nejzajímavějším a nejkoukavějším zápasem celého dne bylo jejich semifinále mixu proti opavským Matulovi J. - Hromadové, kdy zápas sledovalo kromě právě hrajících hráčů na ostatních kurtech celé osazenstvo haly a při dlouhých výměnách to jenom šumělo.

Neméně pěkného výsledku dosáhl pár Dajčar – Pazderková, který po výborných výkonech obsadil 3.-4. místo.

Čtyřhra:
Verča s Nicole se probily až do finále, kde po „krváku“ 10:21, 21:18, 20:22 podlehly opavské dvojici Hromadová – Pániková.

Kosťa s Honzou obsadili po dvou vyhraných duelech 3.-4. místo.

Kosťa