Vánoční turnaj Lasvit v Liberci

13.12.2014 | Autor: Zbyněk Jurča

V pět ráno z L.A., dvě auta, 6 hráčů, čtyřčlenný podpůrný tým. Tak startovala naše výprava na sever Čech, kde jsme v Liberci završili polovinu sezóny.  Turnaj se hrál ve dvou halách Technické university na Harcově. V jedné z hal probíhal turnaj "C" kategorie U13 a v hale druhé se bojovalo ve třech kategoriích a sice do 9, 10 a 11 let. Ve "třináctkách" nás reprezentovali Verča Veselá, Nikole Pazderková, Honza Dajčar, Honza Kostelecký a v kategorii do jedenácti let bojovali Barča Mrázková a Kuba Dajčar. 
"Jedenáctky", Kuba s Barčou, sehráli pouze tři dvouhry, když oba vyhráli po jednom zápasu a dvakrát odešli poraženi. Nepodařilo se jim tak postoupit ze svých skupin. Nicméně to pro ně byla obrovská škola a sběr zkušeností z dalšího velkého turnaje. V některých chvílích se jim nervozitou klepali ruce více než je zdrávo :)). To se prostě nedá naučit a musí si tím každý projít.

Třináctiletí kluci neměli štěstí na los, který je znovu svedl proti sobě. Takže po prvních vyhraných kolech pak mezi osmi nejlepšími proti sobě nastoupili Kosťa s Honzou Dajčarem. Tentokrát byl úspěšnější Honza D.(13:21, 21:18, 21:8). V semifinále už nepodal takový výkon a nestačil ve dvou setech na pardubického Péťu Janouška.
Holky sehrály výborná utkání, kdy Nikole měla hned v prvním kole těžkou soupeřku Šárku Líbalovou z Liberce, které podlehla ve třech setech (21:16, 11:21, 9:21). Ve druhém kole Nicole pomstila Verča, když stejnou hráčku vyprovodila ve dvou setech. Po té následoval zatím asi Verčin nejlepší výkon, když dokázala porazit 6. hráčku žebříčku Adélu Chadimovou z Brna po třísetové bitvě (14,-19, 19). V semifinále pak Verča přes bolest zad vzdorovala tři sety hráčce Kohoutové z Mostu, aby nakonec podlehla (14:21, 21:18, 14:21).

Dobré výkony naši hráči předvedli i v párových disciplínách. Obzvláště bych rád vyzdvihl výkon páru Kostelecký - Dajčar hlavně v semifinálovém zápase proti dvojici Cach - Psota z Mostu  Kluci sehráli výborné utkání ve kterém zvítězili ve dvou setech. Ve finále už to tak skvělé nebylo a po upracovaném výkonu podlehli výbornému pardubickému páru Janoušek - Ehm.
Holky také předvedly dobrou hru a obsadily třetí místo. 
Ve smíšené čtyřhře se oba naše páry prezentovaly dobrým výkonem, ale nepodařilo se jim projít přes těžké soupeře ve čtvrtfinále.

Turnaj mohu považovat za úspěšně zvládnutý, trochu smolné vylosování, cinkly nám i medaile. Charakteristické to tentokrát bylo tím že všechny nejcenější trofeje si odvezli pardubičtí hráči, kterým tímto gratulujeme a zrovna sportovně konstatujeme: "Příště Vám to nedarujeme!" :))

Výsledky U13:

dvouhra dívky
3. Veselá
17. Pazderková
dvouhra chlapci
3. Dajčar
5. Kostelecký
mix
5.-8. Dajčar - Pazderková
5.-8. Kostelecký - Veselá
čtyřhra dívky
3. Veselá - Pazderková
čtyřhra chlapci
2. Dajčar - Kostelecký

Kosťa