Bronz z Mistrovství republiky třináctiletých do Lanškrouna!!!

05.12.2015 | Autor: Zbyněk Jurča

Druhý adventní víkend se v Českém Krumlově konalo Mistrovství ČR kategorie třináctiletých, kam se kvalifikovalo z celé republiky 24 dívek a 24 chlapců do singlu, 23 mixových párů a po 15 dvojicích do čtyřher. Z Lanškrouna odjela hájit barvy našeho oddílu jediná zástupkyně – Verča Veselá, a to ve všech 3 disciplínách.

Místo konání mistrovského turnaje vybízelo k procházce po malebném historickém centru a k zažití atmosféry adventního Krumlova. Proto „Veselý rodinný tým“ (tentokrát bez trenéra Kosťi, kterého jsme nechali ještě odpočívat doma) vyrazil na turnaj již v pátek před polednem, aby večer po procházce českokrumlovskými uličkami a návštěvě adventních trhů mohl zkonstatovat, že Český Krumlov je opravdu nádherný a má své kouzlo, nejen v čase vánočním.

V sobotu ráno naše okouzlení Krumlovem trochu opadlo po turnajovém losu – Veronika vyfasovala v každém čtvrtfinále pozdější 2násobnou mistryni ČR Scharleen Tallulah van Coppenolle z Orlové Lutyně.

Turnaj tradičně zahájil mix, kde Verča spojila síly opět s rychnovským Ondrou Kalinou – první kolo měli volné, ve 2. kole vyhráli ve dvou setech nad mosteckým párem Kohoutová – Psota a ve čtvrtfinále je již čekaly nasazené jedničky a pozdější vítězové van Coppenolle-Janoštík, se kterými celkem „lehce“ prohráli ve 2 setech. Celkově tak východočeský pár skončil na 5. – 8.místě.

I v singlu šla Veronika přímo do 2. kola, kde ve 2 setech vyhrála nad houževnatou Kristýnou Kozempelovou z Mostu. Ve čtvrtfinále opět narazila na zeď jménem van Coppenolle, které sice statečně vzdorovala do poloviny prvního setu, ale dále už to byla mistrovská jízda orlovské jedničky, které nikdo v průběhu mistrovství nedokázal vzít ani set.

Do čtyřhry opět nastoupila s pardubickou Káťou Valentovou, v 1. kole vyhrály nad ivančickým párem Štefulíková – Klapalová, ve 2. kole před holkama stála opět výzva v podobě van Coppenolle, která hrála debla s klimkovickou Lucií Metzovou. Verča už nechtěla připustit třetí prohru s touto hráčkou, což se nakonec díky párovému výkonu nestalo a lanškrounsko-pardubická dvojice zvítězila po velmi vyrovnaném souboji ve 3 setech 22:20, 16:21 a 24:22. V rozhodujícím zápase o postup do finále už holkám asi došly síly, nakonec opět ve 3 setech prohrály s párem Ema Staňková – Soňa Hořínková.

Turnaj měli organizátoři velmi dobře zvládnutý, jednotlivé zápasy na sebe plynule a bez prodlení navazovaly a nejen vánoční punč v místním bufetu byl dalším bodem navíc.

Závěrečný účet na Mistrovství ČR pro Verču: bronzová medaile ve čtyřhře společně s Katkou Valentovou, 5. – 8. místo v mixu s Ondrou Kalinou a stejné umístění v singlu. Snad dobrá vizitka také pro našeho trenéra Kosťu, ale zároveň výzva do další sezony.

Text: Iva Veselá
Foto: Stanislav Veselý