Celostátní GPB třináctiletých v Pardubicích a zlato do Lanškrouna

26.09.2015 | Autor: Zbyněk Jurča

Ve dnech 26. -27. září 2015 se v Pardubických konal celorepublikový turnaj kategorie GPB pro hráče do 13 let. Naše lanškrounská výprava byla tentokrát malá – účast si vybojovali Verča Veselá a Tomík Jurča. V párových disciplínách měli oba naši hráči nové spolubojovníky – Verča hrála smíšenou čtyřhru s Ondrou Kalinou z Dobrušky a čtyřhru dívek si domluvily spolu s Kačkou Valentovou z Pardubic, Tomík těšně před losováním turnaje našel spoluhráče Frantu.

Turnaj začal tradičně smíšenou čtyřhrou, ve které dvojice Veselá-Kalina byla nasazená jako 5.-8 pár. Potvrdili své kvality , až těsně před branami semifinále narazili na budoucí pardubické vítěze Ehm-Valentová, kterým podlehli 21-12, 21- 16. Tomík v této disciplíně nenastoupil, šetřil síly na další boje, a to se mu vyplatilo.

Ve dvouhře Tomík hned na úvod ve 3 setech porazil nasazeného Kalkuše z Benátek nad Jizerou, v dalším kole jednoznačně porazil  českokrumlovského Jelínka, ale ve 3. kole už narazil na nasazenou jedničku turnaje a budoucího vítěze Adama Ehma. Tomíkův výkon byl pro nás všechny příjemným překvapením.

Verča jako nasazená hráčka měla volné první kolo, ve druhém jednoznačně porazila Žurkovou z Opavy, dále ji stála v cestě  nepříjemná soupeřka z Klimkovic Lucie Metzová, se kterou si ale nakonec v lehce nervozním zápase také poradila ve dvou setech. Ve čtvrtfinále si Verča vybrala svou slabší chvilku v zápase s budoucí finalistkou Soňou Hořínkovou z Liberce. Po dvou prohraných setech pro ni cesta turnajem  ve dvouhře skončila umístěním na 5.-8.místě.

Náladu si ale spravila ve čtyřhře dívek, kde nastoupila s Kačkou Valentovou z Pardubic. Turnajem prošly bez ztráty setu až do nedělního finále, kde opět ve dvou setech  pokořily nasazený klimkovický  pár č. 1 – Klára Petrušková, Marie Růžičková. Pro Verču to bylo premiérové vítězství na celorepublikovém turnaji, dvojnásobná cesta do Pardubic se nakonec vyplatila.

Pro úplnost ještě výsledek čtyřhry chlapců, kde Tomík nastoupil spolu s parťákem Frantou - doplatili však na svou nesehranost a prohráli již v 1. Kole.

Turnaj 2 naši hráči zvládli celkem úspěšně, a to i přesto, že jsme tentokrát doma nechali odpočívat naše trenérské eso  Kosťu, za kterého občas zaskočili rodiče a když začalo „přitvrzovat“, pak přispěli svými radami také p. Maňásek , trenér Rychnova nad Kněžnou a Míša Fuchsová z Pardubic, za což jim také děkujeme.

text a foto: Stanislav a Iva Veselí