Oblastní přebor patnáctiletých v Hradci Králové

07.11.2015 | Autor: Zbyněk Jurča

 V sobotu ráno se do "plechárny" Montasu sjeli patnáctiletí a devatenáctiletí hráči hradecko - pardubické oblasti bojovat o oblastní tituly a zisk medailí.

Za lanškrounské dorazili: Veronika Veselá, Nicole Pazderková, Honza Dajčar a Honza Kostelecký ml. všichni v kategorii do patnácti let. Lanškrounský tým dále tvořili trenér Jirka Dajčar a koučující rodičové Standa Veselý a Milan Pazderka. A rád konstatuji, že jsme byli poměrně úspěšní.

Kosťa ml. stále nehraje párové disciplíny a někdy musí vypustit - skrečovat i některé dvouhry, protože ho stále trápí růstové zranění nohy. I trénink pak musíme tomuto zranění přizpůsobovat a byl to také důvod proč do Hradce přijel pouze na dvouhru. Jeho mixová partnerka Verča Veselá spojila proto síly s lanškrounským odchovancem, dnes hrajícím za Rychnov nad Kněžnou, Honzou Blažkem a spojení to bylo povedené. Po výborném výkonu porazili ve třech setech favorizovaný pardubický pár Ehm - Valentová a postoupili tak do semifinále. Tam ve dvou setech zvítězili nad lanškrounským párem Dajčar - Pazderková a až ve finále se museli sklonit před pardubickou dvojicí Grund - Kmoníčková a skončili tak stříbrní. Bronzové medaile vybojovali Honza Dajčar a Nicole Pazderková, když v boji o bronz zvítězili bez jediného zaváhaní.

V chlapeckých dvouhrách jsme neměli štěstí na los a oba naši zástupci, Kosťa ml. a Honza Dajčar, narazili už ve čtvrtfinále na prvního a druhého nasazeného. Přesto Honza Dajčar sehrál dobře první set proti pardubickému Adamovi Ehmovi a nebýt divadelního výstupu soupeře a nezvládnutí situace ze strany pořadatelů, kdo ví jak by celý zápas dopadl. Honza nakonec první set přes slibné vedení 18:15, kdy byl zápas necitlivě na deset minut přerušen, nedotáhl do vítězného konce a set prohrál v nastavení 20:22. V druhém setu přes pocit křivdy už nedokázal koncentrovat mysl ani síly a podlehl 14:21. Až se budou rozdávat ceny Thálie..... :))  Je to jenom hra. Ono to jednou příjde. Oproti tomu Kosťa neměl svůj den, nepodal výkon na jaký jsme od něj v poslední době zvyklí a musíme sportovně uznat, že Michal Grund byl ten den o třídu lepší. Michal také nakonec dovedl své tažení až k prvnímu místu respektive prvním místům. On totiž dokázal zvítězit ve všech třech disciplínách a zatížil tak svůj krk a ohnul svůj hřbet pod tíhou trojího čistého zlata :)) Stejný kousek se podařil i Lence Kmoníčkové. Gratulace do Pardubic.
Už jsme si zvykli na výborné výsledky našich dívek a povedlo se i nyní.
Ve společné čtyřhře dokázaly postoupit do finále a při výborném výkonu vzdorovaly ve třech setech tradiční pardubické dvojici Valentová - Kmoníčková, aby nakonec braly stříbro. 
Ve dvouhrách to dotáhla obě naše děvčata do semifinále, kde Veronika podlehla Kačce Valentové 17,19 a Nicole nestačila na Lenku Kmoníčkovou. Na závěr měly holky spolu sehrát zápas o třetí místo, ale Nicole pro zranění nohy musela vzdát a bronz si tak odvezla Veronika.

Umístění našich hráčů:

dvouhra dívky
3. Veronika Veselá
4. Nicole Pazderková

dvouhra chlapci
5.-8. Jan Dajčar
5.-8. Jan Kostelecký

mix
2. Blažek - Veselá
3. Dajčar - Pazderková

čtyřhra
2. Veselá - Pazderková

Gratulujeme!!!

Kosťa