Bojovali jsme na třech badmintonových frontách

01.10.2016 | Autor: Zbyněk Jurča

Lanškrounští mladí badmintonisté bojovali první říjnovou sobotu na třech frontách najednou.
V Šumperku, v Chropyni a v Brně. Vše tedy na moravských polích :))

Chropyně - kategorie U17

Do Chropyně vyrazili naši nejstarší Veronika Veselá, Nicole Pazderková, Honza Dajčar a Honza Kostelecký. 
Původním cílem bylo sehrát co nejvíce utkání na turnaji pro hráče o kategorii starší, posbírat co nejvíce zkušeností a tak nějak si celý turnaj užít bez větších očekávání. To vše se podařilo. Navíc naši hráči vybojovali dva cenné kovy a to v párových disciplínách. Kosťa s Verčou získali bronzové medaile v mixu a stejně tak Kosťa s Honzou se postavili na třetí stupínek v pánské čtyřhře. 

Brno Líšeň - GPC U13

Turnaj se konal v krásné badmintonové hale v Brně v Líšni se šesti kurty. Lanškrounský badminton reprezentovali Barča Mrázková a Adam Křivka.

Ve smíšené čtyřhře se Barče a Adamovi podařilo dojít až do semifinále, kde narazili na těžké soupeře z Rychnova nad Kněžnou. Oba bojovali, ale nakonec z toho byla jen bronzová medaile.

Ve dvouhře dívek si Barča účast v semifinále vybojovala po velice náročné třísetové bitvě. V semifinále už byla jen krůček od třetího setu, kdy druhý set byl opravdu napínavý a Barča prohrála jen těsně 21:17. A to prakticky celý set byla ve vedení. Je vidět, že se dá hrát i s nejvýše postavenými hráčkami. Nakonec zisk další  bronzové medaile.

Dvě bronzové medaile zamířili z Brna do Lanškrouna.

Šumperk - dětský turnaj

V sobotu zavítal 3 členný lanškrounský tým ve složení Fanda Havelka, Julie Seidlová a David Křivka do Šumperka na podzimní část série turnajů O Šumperský Košíček.
Zejména Fanda s Julií se netajili ambicemi na medailová umístění ve svých kategoriích. 
Nejúspěšnějším členem výpravy se stal Fanda, který ve své kategorii U15 obsadil krásné 2. místo a i pro další kola zůstává horkým kandidátem na stupně vítězů. 
Julie v kategorii U15 dívek bojovala nejen se soupeřkami, ale i nataženým svalem a vyšlo z toho pěkné 3. místo.
David se potom v kategorii U11 po počáteční nervozitě doslova porval o stupně vítězů a taktéž přiváží do Lanškrouna bronz.
 
Všem hráčům gratulujeme a držíme palce i pro další kola.
 
Zapsali:
Lucie Křivková
Zuzka Mrázková
Jan Kostelecký