Krajský přebor U15 v Pardubících a šumperské stříbro

05.11.2016 | Autor: Zbyněk Jurča

Dva turnaje najednou opět rozehrály naše děti v sobotu 5. listopadu. Část dětí odjela  bojovat o medaile v krajském přeboru patnáctiletých do Pardubic a část vyrazila hájit nebo vylepšit svá umistění v seriálu čtyř turnajů do Šumperka.

Pardubice OP U15

V Pardubicích se nám dařilo střídavě. Na medaile tentokrát dosáhla pouze děvčata. Verča Veselá vybojovala stříbro, když ve finále nestačila na Kačku Valentovou z Pardubic. Nicole Pazderková se postavila na bronzový stupínek, když v semifinále vypadla se stejnou soupeřkou jako Verča a v zápase o bronz porazila pardubickou Annu Všetečkovou. Společně holky ještě přidaly stříbro ze čtyřhry a to bylo tentokrát pro naše barvy vše.

Kosťa ml. z důvodu zdravotních potíží odehrál pouze čtyřhru. Společně s Honzou Dajčarem se jim nepodařilo postoupit na MČR, když podlehli ve třech setech páru Ehm - Maňásek. Honza Dajčar se tak stal smolařem a bramborovým králem turnaje. Ve třech setech podlehl v semifinále dvouhry pardubickému Petrovi Janouškovi, aby pak ve třetím setu prohrál ještě zápas o třetí místo s rychnovským Ondrou Kalinou. A na závěr přidal Honza společně s Nicole čtvrté místo v mixu.

Tady nás mrzí hlavně ty neproměněné postupy na Mistrovství republiky. Takto mají přímý postup mix Kostelecký - Veselá, Verča postupuje ve dvouhře a společně s Nicole ve čtyřhře. Věříme, že se nám podaří domluvit čtyřhru pro Kosťu a mix pro Nicole s volnými hráči turnaje.

Velice nás potěšily výkony našich mladších hráčů Adama Křivky, Tomíka Jurči a Báry Mrázkové. Pokrok byl vidět především v párových disciplínách.

Z pardubického turnaje jsme si odvezli smíšené pocity. Neproměnili jsme některé postupové ambice, ale oproti tomu kvituji týmového ducha v naší partě a nadějné výkony nastupujících patnáctek.

 

Šumperk

Ve třetím turnaji seriálu náš oddíl reprezentovali Julie Seidlová, Fanda Havelka v kategorii do patnácti let a mezi nejmladšími byl naším želízkem v ohni David Křivka. Hrají se pouze dvouhry a to ve skupinách.

Fandovi i Julii se dařilo a domů si odvezli stříbrné medaile a výborné bodové hodnocení do celého seriálu.
Davča posbíral cenné zkušenosti a i on si odvezl body do celkového pořadí.

Po posledním turnaji uvidíme....... :-)

Kosťa st.
trenér mládeže