Mistrovství republiky v badmintonu do 15 let

18.12.2016 | Autor: Zbyněk Jurča

MČR U15 se znovu konalo v pardubické režii a tentokrát ne ve městě perníku, ale v náhradních prostorách v Heřmanově Městci. Pětikurtová tělocvična, modré koberce, trochu chladněji, příjemná atmosféra a hráči připravení podávat nejlepší výkony.

Celý turnaj zahájil hlavní organizátor Tomáš Seibert přivítáním účastníků a hned předal slovo respektive slova zpěvačce, která krásně zapěla českou hymnu. To dodalo turnaji opravdový punc důležitosti a přiznám se, že mě to i dojalo a držel jsem se, abych nemusel zamáčknout slzu. Pak ještě každý z hráčů dostal pozornost v podobě sportovního bidonu, ručníku a visačky na klíče obojí s logem turnaje a to bylo opravdu skvělé gesto, protože pro některé hráče bylo velkým úspěchem už jenom se na tento turnaj kvalifikovat a tímto za to bylo snažení všech také oceněno. Takže parádní začátek!!!

Z Lanškrouna se kvalifikovali: Verča Veselá ve všech třech disciplínách, Nicole Pazderková v deblu s Verčou a Honza Kostelecký v mixu taktéž s Verčou.

Zahájili Honza s Veronikou proti brněnskému páru Prek - Klapalová. Trochu nervózní výkon v prním setu 21:17 a pak už jistějších 21:12 v setu druhém. Třetí kolo a nepříznivý los nám udělil jedničky, reprezentanty a favority turnaje Švejda - Zuzáková. Honza s Verčou nezklamali a favoritům sebrali nejvíce bodů ze startovního pole (10,12). Konečné 5.-8. místo dobré, ale já kvituji hlavně předvedenou kvalitní hru - takže mix spokojenost. 

Pak přišly nařadu dvouhry. Veronika v prvním kole "vyfasovala" Radku Šilhavou z Hamru Praha, s kterou sehrála už několik vyrovnaných utkání, ale ani jednou ještě nevyhrála. A nepovedlo se to bohužel ani tentokrát. Po prvním vyhraném a vybojovaném setu přišly ještě dva a bylo to spíš trápení a na závěr porážka (18,-12,-17). Verča si vybrala slabší den a prostě se jí nedařilo. Sehrála pak ještě zápas o pořadí s neméně kvalitní soupeřkou Lídou Kusou z Benátek nad Jizerou. Zde zvítězila ve dvou setech a obsadila tak dělené 17. místo. Alespoň tedy malá náplast vítězství na předchozí prohru.

Na závěr naše holky, Nicole s Veronikou, nastoupily do debla a opět k nim los nebyl příliš přívětivý. Do prvního kola se proti nim postavily třetí nasazené Staňková - Mikelová obě  Meteor Praha. Nemastný, neslaný výkon našich znamenal prohru (-15,-9). Ani Verča ani Nicole nebudou vzpomínat na toto utkání v dobrém. Prostě se to tentokrát nepovedlo, ale zítra je taky den :-)

V takové konkurenci už není možno si vybírat a už vůbec není čas na rozkoukávání. Soupeři jsou všichni silní, nejlepší z Čech a Moravy. Na každé utkání je třeba se včas připravit, rozcvičit a nastoupit rozehřátí a se zdravím sebevědomím. Protože když tak neučiníte, tak se vám lehce může stát,  že se ani nenadějete už sedíte v autě a jedete domů. :-)

A abych nezapomněl, nejdřív je potřeba natrénovat..... takže zítra jdeme zase na to!

Kosťa st.