Lanškroun má stříbro z Mistrovství České republiky v badmintonu!!!

11.11.2017 | Autor: Zbyněk Jurča

Ostrava v půli listopadu 2017 hostila MČR v badmintonu patnáctiletých. Za nás, za Lanškroun se na turnaj probojovali Veronika Veselá a Tomáš Jurča. Oba v severomoravské metropoli ukázali, že mají velká badmintonová srdce. 
Spolu v mixu přešli přes soupeře z Jižní Moravy Diviš - Klapalová a v druhém kole pak pořádně potrápili třetí nasazený pár z Pardubic Ehm - Valentová (-18, -17). Veroniku pak ještě čekala dvouhra a čtyřhra, pro Toma to znamenalo konec učinkování na turnaji. V další disciplíně se totiž už nedokázal kvalifikovat.

Veronika ve dvouhře přehrála v prvním kole soupeřku z Českých Budějovic Kláru Neubauerovou (11,8), aby pak v druhém nestačila na 3. nasazenou hráčku Soňu Hořínkovou z Liberce. Výsledek -18, -19 dává tušit, že se jednalo o vyrovnané utkání, v kterém rozhodoval každý získaný bod a stačilo opravdu málo nevynucených chyb, kterých Verča udělala o několik více než soupeřka. 

Nakonec se hrála čtyřhra a v té byla Veronika úspěšná. Společně s pardubickou Kačkou Valentovou vybojovaly druhé místo. Lanškroun se tak po dlouhé době může pyšnit medailí z badmintonového mistrovství České republiky! 

Veronice gratulujeme a přejeme hodně dalších sportovních úspěchů!

Takže druzí, FAJNE A KRÁSNE, jak by zazpíval Jarek Nohavica.
Máme ale stále co vylepšovat a musíme na tom zamakat!
Vzhůru do tréninku......

PS. Tentokrát jsme zvládli (já s manželkou) na turnaji poznat trochu i okolí a můžu říci, že Ostrava je zajímavé město. Koukněte na fotky :-)

Kosťa st.