Mistrovství České Republiky do třinácti let

09.12.2017 | Autor: Zbyněk Jurča

Jediným lanškrouňákem, kterému se podařilo probojovat se na MČR U13 v Liberci, byl Adam Křivka.
V pátek jsme ve třech vyrazili směr Liberec. Radši den předem než riskovat komplikace s nesjízdnými silnicemi v sobotu ráno. Z Lanškrouna jsme startovali v šest odpoledne a  severočeská metropole nás přivítala  něco po půl desáté. Po večeři v Plzeňce v centru jsme ještě koukli na vánočně vyzdobené liberecké náměstí a ve 22:30 už Adam ležel v posteli pokoje č. 202 na Harcovských kolejích. Já s Vladimírem jsme ještě u dovezeného piva značky Excelent probrali rozmanitosti světa a o půlnoci jsme se jali také usínat za z venku doléhajícího halasení přiopilých studentů.

Sobotní ráno jsme zahálili čerstvou houskou, šunkovým salámem, sýrem a medem v nedaleké studentské menze. A pak už hala, pět kurtů, nažhavení soupeři a Adamova tréma..... Ještě losování a už víme koho Adam vyzve. Prvním soupeřem je Štěpán Prek ze Sharks Brno. Ještě slavnostní zahájení s hymnou, naše individální rozehrávka sólo přede všemi a po mixech už jde náš svěřenec na to. Pomalý start do zápasu, spousty nevynucených chyb a nejistota znamená celkem snadnou ztrátu prvního setu. Druhý set zahájil Adam koncentrovaněji a odhodlaněji a to ho také přivedlo k vítězství v druhém dějství. Následuje třetí rozhodující set. Ten je vyrovnaný až do jeho závěru a tam je v koncovce šťastnější brněnský protihráč. Dva míčky dělili Adama od postupu do druhého kola. Prohra, ale ještě neznamenala konec Adamova učinkování. Čekal ho ještě zápas o pořadí a další těžký soupeř, Petr Hnilica z Meteoru Praha a pátý nasazený hráč mistrovství. Hra měla podobný scenář. Opět se bojovalo na tři sety, všechny byly vyrovnané, jeden dokonce v nastavení a Adam nakonec znovu nezvládl koncovku setu třítího a zápas prohrál a znovu pouze o dva body. Škoda!
Ale pokud máme hodnotit, tak v podstatě spokojenost. Víme na čem pracovat a vylepšíme to! 
Na závěr sehrál Adam ještě čtyřhu s parťákem s Hradce Králové Ondrou Šolarem. V zápase se jim úplně nedařilo. Nestačili na brněnské soupeře a pro nás to znamenalo návrat domů. 
Domů jsme si sice neodvezli medaili, ale  Vladimír slavil úspěch v lovu na vánoční strom a zimní obuv. Celou cestu nám to v autě vonělo po jedlovém jehličí a surové pryži :-) 

Veselé Vánoce!

Text: Jan Kostelecký
Foto: Kamil Šolar, Vladimír Křivka