Ohlédnutí se s lanškrounským badmintonem za rokem 2017

16.12.2017 | Autor: Zbyněk Jurča

Rok 2017 byl pro lanškrounský badminton rokem úspěšným. Zájem dětí o badminton stále trvá a naše řady, které se začátkem roku předchozího rozšířily, zůstaly rozšírené :-) Aktuálně vedeme třicet dětí. To snad tedy znamená, že jsme nové děti zaujali a že je badminton baví a to nás těší.

Zároveň se nám dařilo i s dětmi staršími, s těmi, které se účastní závodění po celé České republice. Výborné výsledky na úrovni kraje se těm nejlepším podařilo přetavit v účasti na celostátních turnajích a na Mistrovství České republiky. Třešničkou na dortu pak byla stříbrná medaile ze čtyřhry Veroniky Veselé, kterou získala na již zmíněném Mistrovství České republiky v Ostravě patnáctiletých.

Povedlo se nám opět uskutečnit každoročně pořádané akce jako jsou: květnový Dětský turnaj s celorepublikovou účastí, Ukončení sezóny na loděnici, letní týdenní soustředění a tradiční Čertovský trénink. Tuto sezónu jsme přidali další tréninkovou jednotku v hale Forea. Naši hráči se tak připravují dnes již ve čtyřech badmintonových stáncích :-)
Naší snahou je nejen trénovat tělo a posilovat sebevědomí, ale i vést děti k dobrým mravům, úctě k autoritám a úctě k soupeři. Snad se nám to alespoň trochu daří. Po trénincích vedeme zdravotní vyvažovací a protahovací cvičení abychom předešli případným zraněním. Při frekvenci tréninků 5x týdně je to dobrá vizitka pro všechny zainteresované.

Jak říká neskromně jeden můj nejmenovaný kamarád Luděk: "Krásná práce"!
A co je nejdůležitější..... jsme dobrá parta.

Všem, kteří nám jakkoliv pomáhají patří obrovský dík! 

A poděkování také patří všem našim podporovatelům. Za největší bych rád jmenoval město Lanškroun a Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. 

Bez Vás by to nešlo!

Děkujeme

Veselé Vánoce :-)

Za oddíl badmintonu Jan Kostelecký