Laver cup opět po roce hostilo LA

24.12.2018 | Autor: Zbyněk Jurča

Druhý ročník Laver cupu hostil opět Lanškroun. Na centrálním a jediném kurtu národního badmintonového centra Dělnického domu se hrál znovu po roce vrcholový badminton......

Nastoupili proti sobě dvě tradiční družstva:  Výběr LA   vs.   Zbytek světa.

Za tým Výběru LA nastopili borci:
David Křivka
Bára Mrázková
Nicole Pazderková
Zbyněk Jurča 
Jan Kostelecký ml.

Za tým Zbytku světa nastoupily hvězdy:
Filip Jurča
Adam Křivka
Veronika Veselá
Tom Jurča
Honza Dajčar

Pravidla byla stejná jako zatím při prvním a zároveň posledním ročníku. 90 minut se hrály debly, kdy prvních 30 minut se za vítězství bral 1 bod, druhých 30 minut byly za vítězství 2 body a v posledních 30 minutách to byly body 3. Nominace probíhaly vždy na čtyři zápasy dopředu. Jeden hráč mohl sehrát maximálně dvě utkání jdoucí za sebou. Hrál se vždy jeden set do 15 bodů. Novým pravidlem bylo, že každý čtvrtý zápas museli v každém týmu nastoupit nejmladší borci. Jeden hráč nesměl sehrát tři utkání za sebou. 
Na závěr jsme ještě zkusili zkorigovat nevyrovnaný stav a zařadili jsme dovednostní soutěž, kdy na tři údery bylo nutné zasadit ránu do desky basketbalového koše na druhé straně tělocvičny. Černý obdélník nad košem byl dokonce za dva body. Korekce se nepovedla a náskok týmu Zbytku světa ještě vzrostl. Tým výběru LA nakonec podlehl 16:36.

Sláva vítězům a čest poraženým! Všichni byli odměněni cenami úměrnými důležitostí turnaje. Tedy tučné prize money přistály na účtech všech aktérů...... 

Celé štědrodenní dopoledne jsme vyplnili badmintonem a připravili se tak společně s hráči a jejich rodiči na sváteční večer. Káva, cukroví, klobása, sýr a výborný domácí vaječňák fungovali místo energetických nápojů skvěle. 

Vše nej do nového roku 2019 a ať nám, ale i všem kteří právě čtou, ale i těm co nečtou :-) ...ať nám to parádně pinká!!!

Za tým LA badmintonu

Kosťa st.