Mistrovstsví České republiky juniorů U19 v Praze

15.12.2018 | Autor: Zbyněk Jurča

Brzy ráno naše dívčí výprava v čele s mamkou Ivou vyrazila na poslední vrchol této sezóny a tím bylo MČR U19. Kvalifikovaly se tam Nikča Pazderková a Verča Veselá a jako patnáctileté tam spíše jely sbírat zkušenosti ve čtyřhře a Veronika i ve dvouhře.

Mistrovství se konalo ve sportovním centru Oáza v Praze. Pořadatelé měli vše pěkně připravené a nechyběli ani čároví rozhodčí! Jediné a velké mínus byla teplota v hale, jelikož tam byla velká zima, tudíž bylo těžké se nějakým způsobem rozehřát.

Pro nás turnaj začal Verčinou dvouhrou, kdy v prvním kole vyhrála ve třech setech nad Šárkou Vláškovou z Proseku. Ve druhém kole ji dala stopku budoucí mistryně republiky Tereza Kobyláková. I za poraženou musím zkonstatovat, že Terka hrála skvěle a titul si zasloužila právem.

Ve čtyřhře k nám los nebyl moc milý, dostaly jsme hned do prvního kola pár č.1 Zuzáková/Krpatová, ale kdo si může zahrát s účastnicemi mistrovství světa a několinásobnými mistryněmi ČR? S Nikčou jsme nehrály špatně, ale s kurtu jsme odešly poražené po setech 21:12 a 21:9. Nutno dodat, že jsme tam měly i pár světlejších chvil, zejména díky naší bojovnosti.

Tímto turnajem jsme zakončily sezónu na republikovém působišti a už se těšíme, co nám přinese nový rok 2019.

Veronika

foto: 
Martin Janoušek