Mistrovství České republiky U17 v Brně

08.12.2018 | Autor: Zbyněk Jurča

Do Brna se z našich kvalifikovali tři hráči. Verča Veselá, pro kterou to bylo spíše rutinou, postupovala ve všech disciplínách přímo ze své pozice na žebříčku, Nicole Pazderková - ve čtyřhře s Veronikou měla také zajištěn přímý postup a Kosťa - kterému se podařilo po vleklých zdravotních potížích postoupit z oblastní kvalifikace v deblu. Na poslední chvíli složil pár s Adamem Vojtěchem z hradeckého Montasu a zvítězili v oblastním turnaji.

Veronika vyrážela s rodiči směr Brno už brzy ráno - začínalo se tradičně mixem.
My, společně s Nicole, jsme se mohli vyspat a sraz v Sázavě jsme stanovili až na devátou.
Během cesty jsme už sledovali jak Verča společně s Petrem Janouškem válčí v mixu.

21-16 21-11

Možná trochu méně respektu a mohlo to být minimálně bodově ve druhém setu lepší. Ale jinak dobrý výsledek a pochvala oběma.

Do dvouhry čekala Verču mostecká hráčka, s kterou ještě nevyhrála.

21-14 18-21 21-23

Brzy na to nastoupily holky do debla. Zvítězily v prním setu, ale pak se jim přestalo dařit. Na Veronice byla vidět i únava z předchozích zápasů. Měla jich za sebou už pět. Šlo to dost rychle za sebou. Nakonec brňankám podlehly ve třech setech po nevyrovnaném výkonu:

Adéla KLAPALOVÁ
Barbora KORÁBOVÁ
-
Nicole PAZDERKOVÁ
19-21 21-10 21-16

Po prvním setu holek jsem se jako trenér přemístil na kurt poradit také klukům. Rozehráli svůj debl proti turnajovým trojkám. Los jim úplně nepřál. Nicméně soupeře překvapili aktivní hrou. Škoda, že díky některým nevynuceným chybám se jim nepodařilo dovést zápas, nebo alespoň set, do vítězného konce:

Jan KOSTELECKÝ
Adam VOJTĚCH
-
Lukáš FRANEK [3/4]
Jakub MATULA
19-21 16-21

Pochvala klukům za bojovný a zodpovědný výkon.

Do třetího kola dvouhry nastoupila Veronika proti hráčce z Hamru Praha, s kterou má zatím výrazně negativní bilanci. Obě toho už měly hodně za sebou a tak to byla bitva o fyzických silách a taktickém zvládnutí utkání. Tentokrát měla Verča navrch, ale bohužel toho nedokázala využít a zápas po nevyronaném výkonu prohrála. Už měla našlápnuto mezi čtyři nejlepší....... Zvláště první set, kdy vedla už 18:14 a soupeřka hodně chybovala, nedokázala Veronika udržet koncentraci a bohužel set prohrála. Druhé dějství naopak dotahovala, ale nakonec se jí nepovedlo to, co soupeřce v setu prvním a zápas tak ztratila. Tentokrát to bylo blízko..... škoda.

Radka ŠILHAVÁ [3/4]
-
21-19 21-17
Už jenom účast na Mistrovství je úspěchem. A když se povede zvítězit v některých utkáních, je to fajn.
A naše umístění:
Veronika Veselá - 5. místo ve dvouhře, 5. místo v mixu, dělené 9. místo ve čtyřhře dívek